Espora Karşı Çıkan Young Boys Taraftarları Sahaya Kontrolör Attı

Young Boys espor

Dün akşam saatlerinde İsviçre’nin Bern kentinde oynanan Young Boys – Basel karşılaşması ilginç anlara sahne oldu. İki takımın da esporu desteklememesini isteyen bir grup taraftar, maçın 15. dakikasında sahaya tenis topları ve oyun konsolu kontrolörleri attı. Maçın sonundaysa 7-1’lik skorla Young Boys galip geldi.

Young Boys espor 1

İsviçre’nin önemli takımlarından Young Boys’un “Ultras” olarak bilinen taraftar grubu, iki önemli takımın karşı karşıya geldiği maçta ilginç bir protestoya kalkıştılar. 23 Eylül’de Stade de Suisse’de oynan maçın on beşinci dakikasında Young Boys taraftarları sahaya tenis topu atmaya başladılar. Tenis toplarıyla birlikte sahada kontrolörler de görülürken, hakem maçı durdurmak zorunda kaldı. Hakemin maçı durdurma kararı almasının ardından bulundukları koltuklara büyükçe bir “pause logosu” bayrağı açan taraftarlar, futbol takımlarının espora yatırım yapmamasını istediklerini dile getirdiler.

 

 

Maça verilen aranın ardından saha temizlenirken, herhangi bir tehlikenin kalmadığına kanaat getiren hakem, maçı tekrar başlattı. Maçın tekrar başlamasının ardından 30. Dakikada Christian Fassnacht ile ilk golü bulan Young Boys, maçında sonunda 7-1 gibi bir skorla galip gelmesini bildi. İsviçre’nin en iyi takımlarından biri 7-1 yenen Young Boys önemli bir işin altına imza atarken, akıllardan taraftarın yaptığı anlamsız protesto kaldı.

Protestoları gerçekleştiren Young Boys takımının herhangi bir espor takımı bulunmadığı ortaya çıkarken, en büyük rakiplerinden bir tanesi olan Basel'in ise espor tarafına önemli yatırımlarının olduğu biliniyor.