Essential, Üretimi Durdurdu! Essential Phone 2 Çıkmayacak mı?

'Android'in Babası' olarak tanınan ve kendi şirketinde büyük işler başarmak isteyen Andy Rubin, Essential'de üretimlerin durduğunu doğruladı. Yeni bir model için bir süre çalışmalara ara veren Essential, bu süreç içerisinde yazılım güncellemesiyle uğraşacak.

Kısa süre önce fark edilen bir detaya göre Essential'ın tüm stoklarının sonlandığı ve yeni bir ürün üzerinde çalışılmadığı görüldü. Şirkete yönlendirilen sorularda ise Essential Phone'un üretiminin durdurulduğu ve yeni mobil ürün üzerinde çalışıldığı şeklinde bir yanıt alındı. Şirket sözcüsü bunun bir telefon olup olmadığını söylemezken yalnızca 'mobil ürün' detayını paylaştı.

Konu hakkında Essential Phone'u durdurduklarını ancak şirketin henüz tam anlamıyla kapanmadığını dile getiren sözcü, "Bir sonraki mobil ürünümüz için çok çalışıyoruz ve aksesuar satmaya, yazılım güncellemeleri geliştirmeye ve müşteri desteği sağlamaya devam edeceğiz." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Andy Rubin Şirketi Satmak İstemişti

Essential'in ilk telefonu Essential Phone ile istediği başarıyı yakalayamayan ve pek çok sorunla başa çıkamayan CEO Andy Rubin, Essential'ı satışa çıkarmak istediğini bildirmişti. Ayrıca yeni bir telefon için zamana ihtiyaçlarının olduğunu söyleyen CEO, bundan sonraki süreçte daha zorlu günlerin olduğunu kabul etti.