Essential’ın Gizlilik Hatası Üzerine Andy Rubin Özür Diledi

Essential’ın Gizlilik Hatası Üzerine Andy Rubin Özür Diledi

Android’in kurucularından Andy Rubin’in şirketi müşteri ilişkilerine ciddi hatalar yaparak başladı. Essential Phone için ön sipariş veren müşterilerin bazı kişisel bilgileri, yanlış e-posta bilgilendirmesi yüzünden deşifre oldu. Andy Rubin bu durumdan dolayı özür dilemek zorunda kaldı.

Essential Phone için ön sipariş ile sipariş veren bazı kişilerin aldıkları şüpheli e-posta, sahte bir mesaj veya kimlik avı denemesi olarak düşünüldü. Fakat müşteriler kısa bir süre sonra bu e-postaların şirketin resmi hesabından gönderildiğini anladı. Essential'in resmi mail adresinden gönderdiği bu e-postalar, diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini içeriyordu.

Essential’ın blogunda yayınlanan bir bildiride ''Essential şirketi müşteri hizmetleri işlevinde büyük bir hata yaptı” sözlerine yer verildi. Birden fazla müşteri temsilcisinin, ön sipariş veren müşterinin fotoğraflarını, kimlik bilgilerini ve diğer tanımlayıcı bilgilerini diğer kullanıcılarla paylaşması sonucu oluşan bu durum karşında Andy Rubin, zaman kaybetmeden bir özür mesajı paylaştı.

Rubin, şirketin “gelecekte bu olaya karşı önlem almak için dahili olarak adımlar attığını” söyledi. Ayrıca yanlış yapılandırılmış hesaplar devre dışı bırakılırken, Rubin tarafından altyapı ve müşteri hizmetleri alanında daha fazla yatırım yapma sözü verildi.

Essential Phone için Bekleyiş Sona Eriyor

Android'in Babası Andy Rubin, Essential Phone'u Tanıttı

YORUMLAR