Estar İle Android Cihazlarınızın Batarya Ömrünü Uzatın

Estar İle Android Cihazlarınızın Batarya Ömrünü Uzatın

Akıllı telefon ve tabletleriniz ile yaşadığınız en büyük sorun şüphesiz batarya ömrüdür. Kullandığınız uygulama sayısına, uygulamaların işlevlerine, kullanım sıklığınıza ve diğer etkenlere göre farklılık gösteren batarya ömürleri genel olarak 1 yada 2 gün arasında gidip geliyor. En azından ben akıllı telefona sahip olup şarjım 3 gün gidiyor diyen hiç kimseyi görmedim.

Durum böyle olunca bir çok mobil uygulama kullanıcılara yardım etmek amacıyla geliştirildi. Estar'da bu uygulamalardan bir tanesi ve oldukça yeni. Purdue Üniversitesi'nin araştırmacı ekibindeki 4 kişinin çalışması ile ortaya çıkan uygulama Android cihazlarınızın batarya ömrünü uzatabilmek için size yardım ediyor. Konu hakkında bilginiz yoksa ve nasıl yapıyor diye merak ediyorsanız, uygulama 2 farklı yöntem ile yardım edebiliyor. Bunlardan birincisi yüklemek istediğiniz uygulamaları test ederek ne kadar batarya tüketimi yapacaklarını size önceden göstermesi. Bu sayede çok fazla batarya tüketen uygulamaları yüklemenizin önüne geçerek batarya ömrünüzü azaltmaz. İkinci yöntem ise cihazınızda yüklü bulunan ve çok fazla batarya tüketen uygulamaları silme. Bu işlemi isterseniz gerçekleştirebilir ve bataryanızın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Android telefon ve tablet sahiplerine ücretsiz olarak sunulan uygulama oldukça ufak boyutlu ve yararlı diyebilirim. Eğer mobil cihazlarınızı biraz dağınık kullanıyorsanız, yani tonla uygulama barındırıyorsanız ve batarya ömründen şikayet ediyorsanız Estar size oldukça faydalı olacaktır. Bunun dışında yeni uygulamalar indirerek denemeyi seviyorsanız Estar size yeni yükleyeceğiniz uygulamaların batarya tüketimi hakkında bilgi vererek batarya tüketiminizi kontrol altına almanızı sağlayabilir.

Bende bir akıllı telefon ve talet sahibi olarak cihazları her gün şarj etmek zorunda kalıyorum. Tabi yazı başında söylediğim gibi batarya ömrünüz kullanım alışkanlıklarınıza ve sıklığına göre değişiklik gösterecektir ama yinede 2 günden fazla dayanması oldukça zor. Ekran parlaklığını düşürmek, internet erişiminizi kapamak ve oyunları silmek gibi telefonu kullanma amaçlarınızı yok sayarsanız maksimum 2 gün dayanan batarya ömrünüzü uzatmak için Estar'ı denemenizi tavsiye ediyorum.

Uygulamayı alağıdaki bağlantı adresinden indirerek, denedikten sonra uygulama hakkındaki görüşlerinizi bizlerle sayfanın altında yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Akıllı Telefon Güvenliği İçin İpuçları

YORUMLAR