Estcoin, Dünyanın İlk Resmi Kripto Para Birimi Oldu

Estcoin, Dünyanın İlk Resmi Kripto Para Birimi Oldu

Kripto para geliştirme konusunda ilk resmi adımı atan Estonya oldu. Resmi kripto para birimi Estcoin’i oluşturmak için çalışmalara başlayan Estonya, Estcoin’ini halka arz etmeye hazırlanıyor.

Herhangi bir merkez bankası veya otoriteye bağlı olmamaları Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini cazip kılan en önemli etkenlerden birisi. Haziran ayında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin ile görüşmüş ve kendisine Rus teknoloji firmalarıyla ortak proje geliştirmesi yönünde tavsiyede bulunmuştu. Putin, fikir olarak dijital paralara desteğini sunmasına rağmen Rusya bu konuda resmi bir çalışma başlatmadı.

Kripto Para Halka Arz Edilecek

Estonya e-Residency Direktörü Kaspar Korjus, bir kripto para biriminin halka arzını (ICO) gerçekleştirmek istediklerini açıkladı. Bu arzın ne zaman gerçekleşeceğine yönelik bir açıklamada bulunmayan Korjus, paranın değerinin belirlenmesi için çalışmaların başladığını belirtti. Estonya hükümeti ‘Estcoin’ ismi verilecek dijital paranın arzıyla ilgili teknoloji firmalarıyla görüş alışverişinde bulunurken Buterin de projeye danışman oldu.

Estonya küçük bir ülke olmasına rağmen teknoloji alanındaki girişkenliğiyle tanınıyor. Estonya hükümetinin kurduğu e-Vatandaşlık (e-Residency) sistemi sık sık örnek bir uygulama olarak gösteriliyor. Söz konusu sisteme üye olduğunuzda Estonya hükümetinin sunduğu elektronik hizmetlerden vatandaşı olmadan yararlanabiliyorsunuz.

Bitcoin Şimdi de 18 Yaşında Bir Liseliyi Zengin Etti

Blockchain, Artık Kullanıcılarına Ethereum Desteği Verecek

Sanal Paraya Olan İlgi Artıyor, Rusya'nın Tercihi: Ethereum

YORUMLAR