Ethereum'un Kurucusuna Jet Fadıl Sorusu

Vitalik Buterin Jet Fadıl

Bitcoin’e alternatif kripto para altyapısı Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, sosyal medyanın kurbanı oldu. Bir takipçisinin kendisine sorduğu Jet Fadıl sorusunu ciddiye alan Buterin, Caprice Gold Bayrampaşa ile ilgisi olmadığını söyledi.

Yaklaşık iki saat kadar önce Vitalik Buterin, resmi Twitter hesabı üzerinden Jet Fadıl içeren bir cevap yazdı. Takipçileri konuyla ilgili şaşkınlık yaşarlarken, sonrasında Jet Fadıl’ın bir soruya cevap olarak verildiği anlaşıldı.

Olay, Eylem Rektoglu isimli Twitter kullanıcısı, “Caprice gold Bayrampaşa’nın sahibi olan Fadık Akgündüz ile anlaşma yapacağınıza dair iddialar var. Dahası, ikinizin akıllı kontratlarla EtherCity’i değiştireceğiniz konuşuluyor” şeklinde bir soru sordu. Vitalik Buterin bu soruyu ciddiye alarak, “Fadıl’ı hiç duymadım ve Caprice Gold Bayrampaşa nedir?” şeklinde bir cevap verdi. Takipçisinin yaptığı şakanın kurbanı olan Buterin, hala konuyu anlamazken, Twitter kullanıcıları verilen cevaba bir hayli güldüler.

Fadıl Akgündüz, neredeyse 30 yıldır Türkiye’nin gündeminde kalmayı başaran isimlerden biriydi. Belirli aralıklarla çeşitli projelerini duyuran ve insanlardan para toplayan Akgündüz, sonrasında topladığı bu paraları alıp kayıplara karışıyordu. Her seferinde insanları kandırmayı başaran Akgündüz, son olarak Caprice Gold projeleriyle devasa bir reklam çalışması yapmış ve insanlara ucuza lüks evler verme vaadinde bulunmuştu. Maldivler’de hotel inşa edeceğini de belirten Akgündüz, ilk konut projesi tamamlanmadan yine kaybolmuştu.