Ethereum’a Kredi Kartı Özelliği Gelebilir

Ethereum’a Kredi Kartı Özelliği Gelebilir

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, katıldığı bir panelde kripto paraların geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Buterin, doğru teşviklerle Ethereum’un kredi kartı şebekelerini ve hatta oyun sunucularını değiştirebileceğini ifade etti.

Dünyanın önde gelen kripto para birimlerinden bir tanesi olan Ethereum, yakın bir gelecekte kredi kartı özelliğine sahip olabilir. Ethereum’un arkasındaki akıl Vitalik Buterin, geleneksel ekonomilerin de kripto paraların varlığını kabul etmesi gerektiğini söyledi.

Buterin, dünyayı; sanal para birimlerinden rahatsızlık duyanlar ve henüz dijital ekonomiyi deneyimlemeyenler olarak iki çeşit insana ayırıyor. Buterin, “Bu projenin kendisi, blok zincirine daha fazla katkı sağlayarak, herkesin duymak isteyeceği bir fikir yaratmanın amacını taşıyor.” dedi.

Vitalik Buterin, temelde kripto para ekonomisinin, Ethereum ve Bitcoin için belleğe bağlı ağlar yarattığını, ancak ekonomik teşviklerden de yararlanması gerektiğini belirtirken, iyi bir blockchain uygulamasının merkeziyet ve ortak paylaşılan belleğe ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Şimdilik çoğu uygulama için varolan ağların yavaş olduğunu ifade eden Buterin, kripto para ekonomisinin, Ethereum’un yaratacağı ağ üzerine inşa edilmesini umuyor.

Ethereum’un yaratıcısı, "Bitcoin, saniyede 3 işlemden biraz daha az işlem yapıyor. Ethereum ise saniyede beş işlem yapıyor. Blockchain'in Visa'nın yerini alması birkaç yıl alacaktır "dedi.

Buterin, her şeyin blockchain zincirinde çalışması gerektiğini düşünmüyor, ancak birçok şeyin de yapılabileceğini söylüyor. Teknoloji geliştikçe, aynı noktada buluşmayı gerektiren birçok hizmetin beraber büyüyebileceğini söyleyen Buterin, tek bir noktada kalmanın hata olacağını ifade etti.

"Blochain'de StarCraft'ı çalıştırabilirsin. Bu tür şeyler mümkündür. Yüksek düzeyde güvenlik ve ölçeklenebilirlik, sistemlerin birbirlerinin üzerine inşa edilmesindeki en önemli faktör. Ethereum, çok fazla özelliği olmayan, ancak güvenli bir temel tabaka görevi görüyor" ifadelerini kullanan Buterin, kripto paraların her seviyede teşviklere ihtiyaç duyduğunu da sözlerine ekledi.

Bilgisayar Korsanları, 32 Milyon Dolar Değerindeki Ethereum’u Çaldı!

Çin'den Gelen Yasak Sonrası Bitcoin ve Ethereum'da Sert Düşüş Yaşandı

YORUMLAR