Etkileşimli Minecraft: Adventure, Netflix'te Yayınlandı

netflix adventure

2018’in ilk günlerinde tanıtımı yapılan ve Netflix üzerinden oynanabileceği söylenen Minecraft Adventure, en sonunda yayınlandı. Minecraft’ta yer alan karakterlerle oluşturulan bir tür dizi diyebileceğimiz Minecraft Adventure, farklı yapısıyla ön plana çıktı.

Yakın zaman önce iflas ettiğini açıklayan ve elindeki bitmemiş oyunları tamamlayamayacağını duyuran Telltale Games, iflas duyurusunda Minecraft: Adventure ismi verilen interaktif dizinin iskeletini bitirdiklerini belirtmişti. Minecraft: Story Mode’un Netflix versiyonu diyebileceğimiz Minecraft: Adventure, ilk üç bölümüyle yayın platformundaki yerini aldı.

Netflix uygulaması üzerinden oynanabilen bir oyun olarak gösterilen ve platforma yeni bir özellik daha getiren Minecraft Adventure, oyunun nasıl oynanacağını göstererek başlıyor. Sonrasında bir televizyon dizisi gibi ilerleyen Minecraft: Adventure, gerekli yerlerde izleyicisinden seçim yapmasını istiyor ve hikaye yapılan bu seçimlere göre ilerliyor.

Minecraft: Story Mode ismiyle kısa bir süre önce piyasaya sürülen yapıma oldukça benzeyen Adventure’un şu an için ilk üç bölümü yayına alınırken, son iki bölümünün 3 Aralık’tan sonra görüntülenebileceği, söylenenler arasında yerini aldı. Yeni Minecraft sürümünü denemek için ise aşağıdaki Netflix uygulamasına göz atabilirsiniz.