Etrafta Dolaşan Apple Araçlarının Sırrı Çözüldü

Etrafta Dolaşan Apple Araçlarının Sırrı Çözüldü

Apple'ın elektrikli araba projesi olan Falcon Project'e  ait bir arabanın Palo Alto sokaklarında görüldüğü iddiası haberinden sonra aracın sırrı çözüldü. Apple Elektrikli Minivan'ın görüntülendiği bir video da internette paylaşılmıştı.Apple Tesla'ya Rakip Oluyor, Titan Projesini Başlatıyor haberimizde uzun uzun bahsettiğimiz, detaylarının henüz belli olmadığı söylenen Apple Elektrikli Minivan’ın görüntülendiği bir video internete düşmüştü. Bu arabanın Apple’a ait olduğu doğrulandı. Ancak minivan tarzındaki arabanın elektrikli araba projesiyle ilgisinin olmadığı da ortaya çıktı. 

Apple minivanları Kaliforniya sokaklarını karış karış dolaşarak harita çıkarmaya çalışıyorlar. Apple tarafından resmi olarak doğrulanmayan bu işlem sırasında görüntülenen araç sayısı 10'u geçiyor. Aracın tavanında yerden tarama yaparak harita çıkarmaya yarayan LIDAR cihazlarının bulunduğu araçların, neden harita yapmaya çalıştıkları da açıklanmadı. 

İlk önceleri Apple’ın elektrikli minivanı oldukları iddia edilen araçların işlevi ortaya çıksa da, bu işlevi neden yerine getirmeye çalıştıkları yine bir sır olarak kaldı.

Apple'ın Elektrikli Arabası Görüntülendi (mi?)

Apple'ın Elektrikli Araba Tasarımı Sızdırıldı: Aracın Adı iMove Olabilir

Apple'ın Elektrikli Otomobili Doğrulandı: 2020'de Geliyor

YORUMLAR