Evcil Hayvanlarımıza Göz Kulak Olan Uygulama İzmir'de Geliştiriliyor

Evcil Hayvanlarımıza Göz Kulak Olan Uygulama İzmir'de Geliştiriliyor

İzmir'de bir grup üniversite öğrencisi, evcil hayvanların uzaktan bakımını yapabilen mobil uygulama geliştirdi.

"Smart Pet Assistant Projesi" ile evcil hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak üzere mobil cihazlarla uzaktan yönlendirilebilen bir bakım istasyonu üretildi. "Smart Pet" uygulamasını mobil cihazına indiren bir kullanıcı, bu uygulamaya bağlı olarak çalışabilen bir evcil hayvanının bakım ünitesinde bulunan yem ve su miktarını kontrol edebiliyor.

Bakım ünitesinde yem veya su bittiğinde kullanıcıya uyarı gönderen Smart Pet Asistan uygulaması, aynı zamanda hayvan sahiplerinin yem miktarlarını ve zamanlamalarını değiştirme imkanı da sunuyor. Bu sistem, kullanıcının anlık talimatlarını yerine getirmenin yanı sıra veri tabanında yer alan bilgiler doğrultusunda otomatik olarak da yem ve su verme işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Böylelikle Smart Pet Asistan sayesinde evcil hayvanlarımıza uzaktan bakım imkanı sağlanıyor.

Smart Pet Asistan bakım ünitesinin yanı sıra başka aksesuarlarla da geliyor Örneğin, sıcaklık sensörü sayesinde ortam sıcaklığı değiştiğinde, uygulamaya bağlı olarak çalışan yastık ısıtılıyor. Smart Pet Asistan, acil durumlarda “veterineri acil ara” butonuyla hayvan doktorunuza ulaşabiliyor buna ek olarak bünyesinde bulunan takvimle, evcil hayvanının ilaç saati ve aşı günü gibi bilgileri hatırlatabiliyor. Uygulama henüz satışa çıkarılmadı.

 

Bir Motosikletten Bile Daha Gürültülü Kedi İle Tanışın

Sizce Küçük Dostlarınıza da Akıllı Cihaz Almanın Zamanı Gelmedi mi?

YORUMLAR