Evernote, İki Kademeli Doğrulama Sistemini Devreye Sokuyor

Evernote da çift aşamalı güvenlik sistemine geçen servisler arasında girdi ve kullanıcı verilerini korumayı amaçlıyor.

Evernote, İki Kademeli Doğrulama Sistemini Devreye Sokuyor

Son zamanlarda pek çok internet servisinin çift aşamalı doğrulama ve giriş sistemlerine geçiş yaptığını görüyoruz. Kullanıcıların giderek daha fazla hayati bilgilerini internette depolamaları, dolayısıyla veri hırsızlarının da gözlerini bu bilgilere çevirmeleri nedeniyle yaşanan sorunlar nedeniyle bu sistemin gerekliliği de kendini ortaya koymuş oldu. Bu trene yeni binen servislerden birisi de geçtiğimiz aylarda Evernote olmuştu ancak sadece Premium ve Business kullanıcıları için sunulan iki kademeli doğrulama, şimdi ise tüm kullanıcılar için yayınlanıyor.

Böylece tüm Evernote kullanıcıları, tercih etmeleri halinde akıllı telefonlarına gelecek kodları kullanıcı adı ve şifre girişlerinden sonra girmek zorunda kalacaklar ve yetkisiz kişilerin Evernote hesaplarına girişler engellenecek. Ücretsiz kullanıcılar ayrı bir uygulama yükleyerek kodlarını almak zorunda kalacaklar ancak Premium ve Business kullanıcılar SMS mesajı olarak da şifrelerini talep edebiliyorlar.

Google, Twitter, Facebook ve pek çok diğer servis de kullanıcı güvenliğini sağlamak için benzer uygulamalar yapıyorlar. Eğer Evernote'u hala denemediyseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

Watch Dogs sistem gereksinimleri güncellendi

YORUMLAR