Everykey Kol Bandıyla Hesap Şifrelerinize Elveda Deyin

Everykey Kol Bandıyla Hesap Şifrelerinize Elveda Deyin

Kickstarter'da günümüz teknoloji çağına büyük kolaylık getiren yepyeni bir proje canlandı. Everykey isimli bir bileklikle internet üzerinde kayıtlı şifre dahil olmak üzere, günlük hayattaki kodlarınıza gerek kalmadan hesaplarınıza giriş yapabilecek, cihazlarınıza erişim sağlayabileceksiniz. Kullanımı kolay, sade ve istediğiniz zaman devre dışı bırakılabiliyor.

Everykey yenilikçi bir uluslararası erişim cihazı olarak herhangi bir fiziksel anahtar veya şifre isteyen her alanda kullanılmak üzere geliştirildi. Bluetooth teknolojisi ile çalışan bileklik kullanıcısının elektronik şifre ile korunan herhangi akıllı telefon, tablet veya bilgisayar; hatta kilitli kapılar, araba kilitleri, bisiklet kilitleri ve diğer güvenlik gerektiren araçlara erişimini sağlıyor. Everykey kullanıcının yakınında olduğu bir cihazı algıladığında otomatik olarak kullanıcıya herhangi bir şifre gerektirmeden kilidi açıyor, her seferinde şifre veya anahtar kullanmanıza gerek kalmıyor.

Aynı şekilde internet ortamı üzerinde de şifrelendirilmiş hesabınıza girmek istediğiniz takdirde Everykey otomatik olarak hesabınızı açmış oluyor. Bileklik sistemin alanından çıktığı zaman ise otomatik olarak giriş yapmış olduğunuz sistemin mekaniklerini aktif ederek tekrar şifre ister hale getiriyor. Böylece online ortamlarda bile Everykey'in kullanmı tamamen güvenli.

Everykey askeri alandaki güvenlik kodlarıyla beraber  sadece kendi kişisel mülkünüz ve hesaplarınıza giriş yapabilmenize imkan veriyor. Bu sayede herhangi bir güvenlik açığı oluşturabilecek sızıntılar, gerek güvenlik açığı gerek suistimal amaçlı olsun engellenmiş oluyor. Ayrıca herhangi bir erişimin sizden habersiz gerçekleştiğini öğrendiğinizde Everykey'i devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Kickstarter'da bu projenin sahipleri Everykey'i kısaca şöyle tanımlıyor: "Kontrollü erişimin devrimine hoş geldiniz."

Giyilebilir teknolojilerin olabildiğince sade bir tasarıma ve minimum görünecek şekilde olmasına özen gösteren proje sahipleri Everykey'i işlevsel olduğu kadar şık tasarlamak istemişler. Bilekliğin ana hatlarını oluşturacak elektronik sistemler oluşturulduğunda geriye kalan günler yalnızca bilekliğin görünümü ve boyutuna harcanmış. Ortaya çıkan sonuç ise son derece şık ve sade bir görünüme sahip, günlük hayatta kullanabileceğiniz tüm güvenliklerden sorumlu bir bileklik.

Everykey hala Kickstarter üzerinden desteklenmeye ve gelişmeye devam ediyor. Cihaz için gösterilen örnek videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Dexmo Dış İskelet Projesi Kickstarter'da!

Kişiselleştirilebilir Arama Motoru iri, Kickstarter'da

YORUMLAR