Evliliklerin Yüzde 5'i Fortnite Yüzünden Bitti

Fortnite boşanma

Son günlerin en popüler oyunlarının başında gelen Fortnite bu sefer ilginç bir habere konu oldu. Birleşik Krallık bölgesinde internet üzerinden boşanma hizmetleri veren Divorce Online, 2018’de kendilerine gelen başvuruların yüzde 5’lik kısmının Fortnite sebepli olduğunu açıkladı.

Fortnite evlilik

Fortnite, PlayerUnknown’s Battleground’un başarısının ardından ücretsiz Battle Royale moduyla oyuncuların karşısına çıkmıştı. Kendine has craft sistemiyle Battle Royale mekaniklerini birleştirmeyi başaran Fortnite, ortaya oynaması oldukça eğlenceli bir oyun çıkarmış ve milyonlarca kişiye ulaşmıştı. Mobil platformlara da çıkmasıyla bağımlılık yaratan oyunlar arasına adını yazdıran yapım, yapımcısına da milyonlarca dolar gelir kazandırmıştı.

2018’e dair verilerini yayınlayan Divorce Online ise kendilerine ulaşan 4665 boşanma başvurusunun 200 tanesinden fazlasının Fortnite üzerine olduğunu söyledi. Şirket, toplamda yüzde 5’lik bölüme tekabül eden bu sayının kendilerini dahi şaşırttığını belirtti. Başvuru yapanların, eşlerinin çok fazla Fortnite oynamasından yakındıklarını aktaran Divorce Online, başvuru sahiplerinin eşleri tarafından daha fazla ilgi beklerken, eşlerin oyunu tercih etmelerinin olayları boşanmaya kadar sürüklediğini vurguladı.

Bugün yapılan bir başka haberdeyse Fortnite oynayan Türk oyuncuları sevindirecek bir haber verilmiş ve Türk kültürünün unutulmaya yüz tutmuş değerlerinden bir tanesi olan gölge oyununun Fortnite'a taşındığı ve Hacivat karakterinin oyuna eklendiği aktarılmıştı.