ExtraTorrent de Kapatıldı!

ExtraTorrent de Kapatıldı!

Dünyadaki korsan içerik paylaşımının en büyük isimlerinden olan ExtraTorrent adlı torrent sitesi faaliyetlerine son verdiğini duyurdu.

Son birkaç yıldır büyük torrent sitelerinin birbiri ardına kapatıldığına tanık oluyoruz. İlk başta Pirate Bay büyük sıkıntılar yaşamış ve sunucularını farklı yerlere taşıyarak bu sıkıntıları aşmaya çalışmıştı. KickAss Torrents sitesinin sahibinin evine polis baskını düzenlenmiş ve sitenin faaliyetleri doğal olarak durmak zorunda kalmıştı. Torrentz ve TorrentHound siteleri de kapatılan siteler arasındaydı. Şimdi bu listeye ExtraTorrent de dahil oluyor.

ExtraTorrent bir hayli uzun bir süredir faaliyet göstermekteydi. 2006 yılında hizmete açılan site 11 yıl açık kaldıktan sonra yayın hayatını sonlandırıyor. ExtraTorrent sitesinin sahipleri ise sitenin neden kapatıldığı hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Sitede yapılan tek duyuruda ExtraTorrent'in kalıcı olarak kapatıldığından ve sitede yer alan bütün verilerin silineceğinden bahsediliyor ve kullanıcıların sahte ExtraTorrent sitelerinden ve klonlarından uzak durmaları gerektiği tavsiye ediliyor.

Torrent dünyasının 2. en büyük sitesi olan ExtraTorrent böylece tarihe karışmış oldu.

Bakanlık, Torrent ve İnternet Yavaşlatma ile İlgili Yasa Tasarısını Hazırladı

YORUMLAR