Facebook Mobil ile Yakın Çevrenizdeki Arkadaşlarınızı Görüntüleyebilirsiniz

Facebook Mobil ile Yakın Çevrenizdeki Arkadaşlarınızı Görüntüleyebilirsiniz

Dünyanın en büyül sosyal medya platformu Facebook, arkadaşlarınız ile farklı paylaşımlarda bulunabilmeniz için sürekli sahip olduğu servisleri ve özellikleri geliştirmeye devam ediyor. Favori filmlerinizi, resimleri ve yaşantınıza dair gelişmeleri arkadaşlarınız ile paylaşabildiğiniz platform üzerinde artık bulunduğunuz yerin de arkadaşlarınız tarafından görünmesini sağlayabilirsiniz.

Perşembe günü duyurulan yeni ''Nearby Friends'' (Yakındaki arkadaşlarım) özelliği sayesinde Facebook Mobil kullanıcıları hangi arkadaşlarının yakınlarında olduğunu görebilecekler. Yakın arkadaşlarını görebilmek dışında bulunduğunuz yerin tam adresini de arkadaşlarınız ile paylaşabileceksiniz.

Yakındaki arkadaşlarım özelliği akıllı telefonlarınız üzerinde konum belirleme teknolojisini kullanarak Facebook arkadaşlarınızdan birine yakınlaştığınızda bunu tespit edebiliyor. Özellik aktif edildikten sonra, belirli aralıklar ile yakındaki arkadaşlarınıza bildirimler göndererek yakın olduğunuzu haber veriyor. Tam olarak bulunduğunuz yeri duvarınızda paylaşmanızı sğalayan uygulama bunun dışında paylaşımda bulunmadan yakındaki arkadaşlarınızı kontrol edebilmenizi de sağlamaktadır.

Yeni özelliği kullanabilmek için uygulama içerisinden aktif edilmesi gerekiyor. Özelliği aktif etmeyen kullanıcılar yer bilgilerini içeren paylaşımlarda bulunamayarak bununla birlikte yakındaki arkadaşları hakkında bilgi de alamayacak.

Facebook yeni özellik ile birlikte hedefinin, kullanıcıların bir araya gelmesini sağlamak olduğunu açıklarken, Facebook üretim müdürü ise yeni özelliğin arkadaşlarınız ile buluşmak için daha fazla fırsat yakalayabilme imkanı sunduğunu belirtti.

25 Takipçimize Ashampoo WinOptimizer 11 Lisansı Hediye Ediyoruz

YORUMLAR