Facebook 360° Videoların İçinden Like Atmanızı Sağlıyor

Facebook 360° Videoların İçinden Like Atmanızı Sağlıyor

Facebook Oculus işbirliğinin sosyal medya platformunda ağırlıklı olarak kullanılacağını bir senedir söylüyor. Henüz bir hareket olmasa da VR platformu için yenilikler geliştiriliyor.

Bundan bir sene kadar önce Facebook’tan Sanal Gerçeklik Uygulamaları Yolda haberimizde, sosyal medya ve 360° VR platformunun Facebook için ne kadar önemli olduğunu yazmıştık. Facebook'un ürün müdürü Chris Cox Oculus Rift kullanılarak çok yakında Facebook üzerinde sanal gerçeklik içeriklerine ulaşılabileceğini, ünlülerin de bu uygulamaları kullanarak çeşitli interaktif etkileşimlerde bulunabileceklerini açıklamıştı. Böyle bir girişim henüz yapılmadı ancak böyle bir uygulama başlarsa kullanıcıların işine yarayacak bazı arayüzler hazır.

Facebook 360° VR arayüzünün üzerinden “like” atma ya da ifade butonlarının kullanılabilmesini mümkün kıldı. Böylece sanal gözlükle her hangi bir VR medya seyrederken doğrudan ifade emojileri kullanılabiliyor. İfade atmak sosyal medyanın en önemli unsurlarından biri hatta olmazsa olmaz diyebiliriz. Bu yüzden Facebook 360° VR platformunda da bu özelliği arka plana atmıyor.

Facebook Sanal Gerçeklik Ürünleri Pazarında Kullanıcıları Zora Sokacak

YORUMLAR