Facebook 7 Mart’ta Yeni Haber Kaynağı Görünümünü Açıklayacak

Facebook 7 Mart’ta Yeni Haber Kaynağı Görünümünü Açıklayacak


Facebook, basın mensuplarını Haber Kaynağı’nın yeni sürümünü göstermek üzere 7 Mart günü sabah saat 10:00’da Menlo Park’a davet etti.

Sosyal ağ, sık sık Zaman Tüneli profil sayfalarının güncellemelerini, son zamanlardaki “tek sütun” tasarımı da dahil olmak üzere test ediyor. Fakat Haber Kaynağı, birincil reklam bölümü, kenardaki reklam içeriğinin algoritmik değişiklikleri ve yeni reklam çeşitleri sık sık değiştirilmiyor. TechCrunch’tan Josh Constine, Ocak ayı ortalarında Haber Kaynağı’nın yeni bir sürümüne tanık olduğunu ve bu değişim ile Haber Kaynağı’nın geniş beyaz boşluklarının büyük fotoğraf kareleri ve üst üste binmiş metinlerle yer değiştirdiğini iddia etmişti. Facebook, merkez binasında geleneksel bir basın etkinliği düzenlemedi. Fakat en son gerçekleştirilen Sosyal Ağ Araması da sayılırsa, bu eğilimin değişimle ilgili olduğu söylenebilir. 

Bu yeni görünüm öncelikle Yeni Zelanda’da denenecek. Yeni Zelanda, bilindiği üzere, Facebook’un tipik olarak yeni özellikleri test ettiği bir yer. Yeni düzen, iki sütun yerine tek sütundan oluşmakta ve Zaman Tüneli üzerinde tüm postalar ile güncellemeler burada yer almakta. The Next Web’de yer alan görsellerde profil sayfalarının yeni tasarımı görülüyor ve Zaman Tüneli’nde gerçekleşecek yeniliklere yer veriliyor. Fark edileceği üzere artık kişisel profiller de beğenilebilecek.

7 Mart günü Facebook’tan gelecek haberlerle değişiklikleri bildiriyor olacağız.

Evernote Hacklendi, Şifrelerinizi Yenileyin!

YORUMLAR