Facebook'a Komşu Olmanın Bedeli Dudak Uçuklatıyor!

Facebook San Fransisco Binası

Şu sıralar Facebook, ABD'nin San Francisco kentinde bulunan ilk yerleşkesini hazırlamakla çok meşgul. Şehirdeki 181 numaralı Fremont binası, Facebook'un bu şehirdeki ilk mülkü olacak.

Habertürk gazetesinin haberine göre; Facebook ve Instagram ekibi, bu yılın ilerleyen günlerinde buraya taşınacaklar ve artık bu merkezden yönetilecekler. Facebook çalışanları, bu 70 katlı gökdeleni oldukça yüksek profile sahip komşu ofislerle birlikte kullanacaklar.

181 Fremont binası, Mississippi Nehri’nin batısında kalan en yüksek binalardan biri. Ofisin karizması oldukça uzaktan bile göze batıyor. Binanın en tepesinde bulunan ve tüm katı kaplayan lüks daire ise 42 milyon dolarlık fiyatıyla gözleri yaşartıyor. Ancak, bu daire henüz bir alıcı bulamamış.

Facebook yeni ofis

70 katlı 181 Fremont binası, San Francisco’nun finans merkezinin tam kalbinde yükseliyor. Bu ofiste 3 bin kadar Facebook ve Instagram çalışanı, yaklaşık 40.500 metrekarelik bir ofis alanına sahip olacaklar.

Bu arada, binanın dekorasyonu son derece modern ve altyapısı da teknolojik olarak böyle bir iş için Facebook standartlarına oldukça uygun olarak tarif ediliyor.

YORUMLAR