Facebook Ad-Block'ları Engellemeye Çalışacak

Facebook Ad-Block'ları Engellemeye Çalışacak

Ad-block uygulamaları, uzantıları ya da programları çıktığından beri kullanıcı sayısı giderek artıyor. İnternet sitelerinin sadece reklamlardan para kazandığı düşünüldüğünde, bu durum gerek sosyal medya platformları gerekse diğer kuruluşlar için tehlike arz ediyor. Sosyal medya devi Facebook, reklam engelleyicilerin çalışmasını durduracak bir yol bulduğunu ve bunu kullanmaya başlayacağını açıkladı.

Bazı sitelere gerçekten ad-block kullanmadan girmek zulüm olabiliyor. Bir enformasyon almak istediğinizde sizi reklama boğan sitelere karşı tek çözüm bu oluyor. Fakat Facebook gibi sitelerde çok göze batmayan reklamlar mevcut. Şirket bunun bir yolunu bulmuş ve engellemek için çeşitli girişimlerde bulunacak. Sizi rahatsız eder mi bilmiyorum ama Facebook'ta zaten ilgi alanlarıma yönelik reklamlar gördüğümden Ad-block kullanma gereği hissetmiyordum. Sosyal medya devinin bu tarz bir girişimde bulunmasını da normal karşılıyorum. 

Diğer yandan reklamverenlerin isteklerini de göz önünde bulunduran Facebook, reklam gösterimlerini normal içerik gibi göstermeye başlayacak. Tabii bu içerikler "Sponsorlu" şeklinde çıkmaya devam edecek. Bakalım Ad-block üreticileri yeni yöntemler bulabilecek mi?

Facebook Snapchat'in Filtrelerini Haber Kaynağına Entegre Ediyor

Facebook'ta Kedi Sahipleri Üzgün, Köpek Sahipleri Neşeli


YORUMLAR