Facebook, Afrika'ya Ücretsiz İnternet Dağıtımı Yapacak!

Facebook, Afrika'ya Ücretsiz İnternet Dağıtımı Yapacak!

Dünyanın en çok ziyaret edilen sosyal medya sitesi Facebook, yeni projelerini test aşamasında faaliyete geçirmek için uygun ülkeler aramaya başladı. Özellikler ücretsiz internet dağıtma konusunda oldukça kararlı olan Facebook, 2016 yılında aktif edeceği projesine şimdiden yol haritası çiziyor.

Afrika yatırımın ve yeniliklerin getirilmesi için en önemli konumlardan birisi. Çünkü Afrika kıtası dünyanın en büyük ikinci kıtası olarak biliniyor. Bildiğiniz üzere şu anda Afrika’da verimli internet kullanabilmek neredeyse imkansız. Facebook ise onlarca ülkenin bulunduğu bu kıtaya uydular üzerinden internet dağıtacak. Dev sosyal medya sitesi 2016 yılının sonuna kadar arı gibi çalışacak ve Afrika’nın en ücra köşesine bile internet ulaştıracak.

İnterneti ilk olarak standart uydular üzerinden dağıtacak olan Facebook, proje başarılı olursa ilerleyen yıllarda kendi uydusunu da uzaya gönderecek. Yalnız Facebook'un Afrika’ya gönderdiği internet sınırlı olacak. Bu sınır çizgisiyle sadece izin verilen sitelere Facebook’un ücretsiz interneti ile erişim sağlanabilir. Tabii girilebilecek siteler listesini Facebook büyük bir özenle hazırlayacak.

Facebook'un mobil uygulamaları:

Facebook Profil Fotoğraflarımıza Video Koyabileceğiz!

Bir Telefon Operatörü Google, Yahoo ve Facebook'u Tehdit Etti

YORUMLAR