Facebook Android Uygulaması Diğer Uygulamaları Görebiliyor

Facebook Android Uygulaması Diğer Uygulamaları Görebiliyor

Facebook'un yayınladığı Facebook Home arayüzünün Google Play'deki yerini almasıyla birlikte Facebook Messenger ve Facebook Android uygulamasında da güncellemeler gerçekleştirildi ve bu güncellemelerin içeriğindeki bazı noktalar gizliliğine ve güvenliğine önem veren kullanıcılar için risk teşkil edebilir.

Zira Android cihazınızdaki Facebook uygulaması artık cihazda çalışan diğer uygulamaları görebiliyor ve gerçekleşen işlemler hakkında bilgi toplayabiliyor. Bu değişikliğin Facebook Home arayüzünde gerekli uyarıların çıkarılması için kullanıldığına dair tahminler mevcut ancak Facebook'tan konu hakkında resmi bir açıklama gelmiş değil.

Eğer bu amaçla kullanılıyorsa telefonunuza Facebook Home yüklenmedikçe izinlerin de kullanılmaması gerekmekte. Henüz izinlerin kullanımı hakkında detaylı bir rapor yayınlanmadı ancak bu durumun Facebook'un istemeden de olsa bir gizlilik ihlaline yol açtığını düşünenler de yok değil. Şimdilik Facebook uygulamanızı güncellemediyseniz ve gizlilik konusuna büyük önem veriyorsanız güncellemeden devam etmenizi öneriyorum.

Microsoft da akıllı saat kervanına katılıyor

YORUMLAR