Facebook Android Uygulaması Entegre Hale Geldi

Facebook, Android uygulamasında gerçekleştirdiği güncelleme ile artık entegre ve bütünleşik bir Android desteği sunuyor ve çok daha performanslı.

Facebook Android Uygulaması Entegre Hale Geldi

Bir süredir Facebook’un Android ile entegre ve bütünleşik hale çalışacak bir uygulama hazırladığına dair işaretler vardı. Hatta Facebook Çalışanlarını Android Kullanmaya Zorluyor haberimizde de daha önce bahsettiğim gibi Facebook genel merkezinde çalışanların diğer akıllı telefonları bırakarak Android cihazlara zorlandıkları da kulaklara çalınanlar arasındaydı.

Görünen o ki kendi çalışanlarını birer denek haline getirmeye çalışmış olan Facebook uzun yıllardır sahip olduğu HTML 5 temelli uygulamasını sonunda değiştirerek Android’in kendi yapısına uygun bir arayüz ve altyapı ile hazırlanmış uygulamasını kullanıcılara sundu. Elbette bu bizim için daha hızlı yükleme zamanları ve performans anlamına geliyor.

Uygulama güncellemesi herkese aynı anda düşmediği için biraz beklemeniz gerekebilir.

Facebook’un yaptığı açıklamalara göre yeni güncelleme ile şu iyileştirmelere sahibiz:

- Daha hızlı açılış

- Fotoğrafları anında görüntüleme

- Zaman tünelini daha hızlı açma

- Diğer sorun ve performans güncellemeleri

Her ne kadar diğer sosyal ağlar (özellikle Google+ ve Twitter) Facebook’un popülerliğini biraz kaybetmesine neden olsa da milyarı geçen kullanıcı adediyle hala en sık kullanılan ağ durumunda. Facebook tüm güncellemelerinde daha fazla hız olacağını zaten öneriyordu ancak bu sefer ciddi bir hız artışının olup olmadığını kullandıkça hep beraber anlayacağız.

Yeni uygulama hakkındaki fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı sakın unutmayın!

YORUMLAR