Facebook Angela Merkel'den Fena Fırça Yedi

Facebook Angela Merkel'den Fena Fırça Yedi

Avrupa Birliği bir süredir Google ve, Amazon, Facebook gibi geniş kitlelere sahip şirketlerin yakasını bırakmıyor. Şimdi de Almanya Facebook’a fena fırça attı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel Facebook’un resmen ırkçılığı destekleyen bir politika uyguladığını ima ederek bir uyarıda bulundu. Merkel ile yapılan bir röportajda Almanya Başbakanı Facebook’un ırkçılığı körükleyen yorum ve gönderilere karşı daha tutarlı bir içerik politikası izlemeleri gerektiğini tavsiye etti.

Merkel Facebook gibi geniş kitlelere yayılmış bir sosyal ağın toplumun hassas bulduğu noktalarda özellikle ırkçılık konusunda daha dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Merkel Facebook’un bu konuda hiçbir kontrol mekanizması olmadığını, ırkçı paylaşım ve gönderilerin rahatsız edici derecede arttığını ancak bu konuda artık daha ciddi önlemler alınması gerektiğini söyledi.

Facebook’un son iki senedir ırkçı söylerim yayın aracı gibi kullanıldığına dikkat çeken Angela Merkel, Facebook yönetiminin garip güncellemeler yapmak yerine içerik yönetimi konusuna daha ciddiyetle eğilmesi gerektiğini de söyledi. 

Facebook Kimseden Çekmedi Belçika'dan Çektiği Kadar

‘Facebook Hesaplarını Hemen Kapatın’ Uyarısı

YORUMLAR