Facebook "Anonim Giriş"i Duyurdu

Facebook "Anonim Giriş"i Duyurdu

Dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya platformu Facebook yeni özelliğini duyurdu. Özellikle gizlilik söz konusu olduğunda Facebook'un geçmişte bu alanda çok başarılı olduğu söylenemez. Zamanla Facebook sosyal platformunun gizlilik öğesini geliştirmek için önlemler almış olsa da kullanıcılar tarafından açılan birçok davada sanık koltuğuna oturmuştu. İşte Facebook bu tür davalarla yüzleşmemek için yeni bir özelliği duyurdu.

"Anonim Giriş" olarak adlandırılan bu özellik sanıldığı gibi kimliğinizi Facebook'tan gizlemeyecek. Anonim Gezinti özelliği daha çok uygulamalar söz konusu olduğunda işe yarayacak. Bilindiği üzere Facebook üzerinde yer alan uygulamaların birçoğu e-posta adresi, arkadaş listeniz ve daha birçok farklı kişisel bilgilerinize erişim izni isteyebiliyor. Eğer bu uygulamaları test etmek isterseniz de bu bilgileri paylaşmak gereksiz olabiliyor. İşte Anonim Gezinti sayesinde bu uygulamalara anonim bir şekilde giriş yapabiliyorsunuz ve kişisel bilgilerinizi uygulamayı test etmek için paylaşmak zorunda kalmıyorsunuz.

Anonim Gezinti özelliği özellikle dolandırıcılık amaçlı uygulamalar söz konusu olduğunda kullanıcılar için önemli olacak ve özel bir güvenlik tedbiri olarak kullanılabilecek. Bu özelliğin önümüzdeki sene içerisinde yaygınlaşması bekleniyor.

Google Dokümanlar ve E-Tablolar Uygulamaları Yayınlandı

YORUMLAR