Facebook Artık Hesabı Ele Geçirilenleri Uyaracak

Facebook Artık Hesabı Ele Geçirilenleri Uyaracak

Facebook hesabı hacklenen ve yabancılar tarafından ele geçirilen kullanıcıların varlığı, şirketi bu konuda daha sıkı önlemler almaya zorluyor diyebiliriz. Her ne kadar Facebook bu konuda kullanıcılara çok geniş güvenlik önlemleri sunsa da, maalesef pek çok kullanıcı bu önlemlerden habersiz ve haberi olsa da kullanmadığı için ele geçirilen hesaplar giderek artış gösteriyorlar.

Eskiden başka bir tarayıcı ya da cihazdan Facebook hesabınıza giriş yapıldığında bir uyarı postası alabiliyordunuz ancak bu uyarıyı pek çok kullanıcı ya görmüyordu ya da dikkat etmiyordu. Bundan sonra başka bir tarayıcı ya da cihazdan hesabınıza girildiğinde direkt olarak Facebook içerisinde bir uyarı penceresi karşınıza çıkacak ve sizden telefon numarası ile giriş yapma özelliğini aktif etmenizi talep edecek. Böylelikle hesabınıza giriş yapmak istediğinizde cep telefonunuza gelen kodu girmeniz gerekecek.

Yapılan bu yeni düzenleme sadece diğer kullanıcılar tarafından değil, aynı zamanda devletler tarafından yapılan müdahaleleri de kapsıyor. Böylelikle istihbarat örgütlerinin kullanıcı hesaplarını ele geçirme eğilimlerinin dizginlenmesi sağlayacak ve kullanıcı gizliliği korunacak. Tabii ki devletler bu konuda hala Facebook'tan resmi olarak veri talep etme şansına sahip olacaklar.

Elbette yine de Facebook'un kendi güvenlik önlemlerine çok güvenmeden iyi bir şifre belirlemeniz, hesabınızın güvenliğini sağlamak için çok önemli. Artık neredeyse her kişisel veriyi Facebook hesabımızda bulundurduğumuz için bu hususa dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebilirim.

Facebook uygulamalarını mobil cihazlarınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Facebook ve Twitter Neden Yavaş? Hızlandırmak için Neler Yapmalısınız?

YORUMLAR