Facebook Artık Videolarında Oyun Reklamlarına Yer Verecek

Facebook Artık Videolarında Oyun Reklamlarına Yer Verecek

Facebook’u masa üzerinden kullandığımızda arkadaşlarınızdan gelen videoları artık rahat rahat seyredemeyeceğiz. Bu videolara reklamlar geliyor. 

Facebook sosyal platformunda yer alan oyunların oynanma sayısını artırmak için kullanıcılarını videolara yerleştirdiği reklamlarla ikna etmeye çalışacak. Bugünden itibaren başlayan uygulama artık PC’lerden Facebook videoları izlerken bize Farmville, Candy Crush ve benzeri tüm Facebook oyunlarının reklamlarını gösterecek.

Bu durum arkadaşlarından sürekli oyun daveti alanlar ve buna çok sinirlenenler için elbette kötü bir haber. Davetler yetmiyormuş gibi, şimdi de video izlerken oyunları görmek biraz can sıkacak gibi görünüyor. Otomatik olarak oynatılan videolarında artık her türlü Facebook oyununu pazarlamaya çalışacak olan sosyal medya devi, son zamanlarda gerileyen sosyal platform üzerinden oyun oynama alışkanlığını bu şekilde artırmaya çalışacak.

Facebook bu sistemi şimdilik sistem dahilinde belli başlı ortaklarının oyunlarını tanıtarak başlatacak. Ancak ilerleyen zaman içerisinde tanıtımı yapılacak oyun sayısının artacağı düşünülüyor.

Facebook sosyal ağ oyun platformunun mobil cihazlar ve masaüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere 445 milyon kullanıcısı var. Belli ki bu rakam 1.4 milyar kişinin kullandığı sosyal ağ için incir çekirdeğini bile doldurmuyor. Bu yüzden bol bol reklam seyretmek zorunda kalıyor olacağız.

Facebook Messenger Artık Web Üzerinde

Facebook Messenger ile Artık Görüntülü Sohbet Yapabileceğiz

YORUMLAR