Facebook Artık Zararlı Yazılımları da Tespit Edecek, İşte Facebook Antivirüs

Facebook Artık Zararlı Yazılımları da Tespit Edecek, İşte Facebook Antivirüs

Facebook artık ücretsiz olarak bilgisayarlarda bulunması tehditleri de taramaya başlıyor.

Kullanıcıyla olan etkileşimini gittikçe artıran Facebook şimdi de bilgisayarında zararlı yazılım bulunanlara ücretsiz güvenlik yazılımı sunacak. Facebook’un dün yaptığı açıklamaya göre, sosyal ağa giriş yaparken bilgisayarında zararlı yazılım bulunduğu tespit edilen kullanıcılara ücretsiz güvenlik hizmeti verilecek. Bu servis için güvenlik yazılım üreticileri F-Secure ve Trend Micro ile anlaşan Facebook, hem kullanıcılarını kollayacak hem de sosyal ağlarda büyük bir yeniliğe imza atarak üyeleri memnun edecek.

Sistem nasıl çalışacak?

Bilgisayarında zararlı yazılım bulunan bir kullanıcı Facebook'a giriş yaptığında yeni sayfada açılan bir uyarı ile karşılaşacak. Uyarı bilgisayarda hangi zararlı yazılımların bulunduğu bilgisi yer alacak. Bu uyarıyla beraber kullanıcı isterse F-Secure ya da Trend Micro yazılımları ile gerekli temizliğin yapılacağı belirtilecek. Kullanıcı kabul ederse bu temizlik yapılacak ve bilgisayara yerleşmiş olan bu yazılım silinecek.

Şimdilik sadece Windows işletim sistemi kullanan bilgisayarlar için sunulan hizmet önümüzdeki günlerde Mac, iOS ve mobil cihazlar içinde verilecek.

Dikkat, Bu İki Oyunu Oynadıysanız Facebook Güvenlik Ayarlarınızı Güncelleyin

Facebook'un Yeni Güvenlik Kontrollerini Gözden Geçirdiniz mi?

YORUMLAR