Facebook Bazı İçeriklere Yaş Sınırlaması Koymaya Hazırlanıyor

Facebook Bazı İçeriklere Yaş Sınırlaması Koymaya Hazırlanıyor

Facebook zararlı ve rahatsız edici olduğuna inandığı bazı içeriklere yaş sınırlaması getirmeye hazırlanıyor. Facebook'un amacı kullanıcılarının paylaştığı içeriklere özellikle dikkat etmelerini sağlamak ve genel rahatsızlığa meydan vermemek.

Facebook genellikle YouTube'dan silinen ya da engellenen videoların paylaştığı bir mecra olarak sosyal medyada çok kullanılıyor. Ancak bu yüzden çok fazla şikayet ve rahatsızlık duyulduğunu bildiren ileti alınca yeni bir prosedür uygulamaya karar verdi.

Facebook uygulayacağı yeni kurallar doğrultusunda bu tür yasaklanmış ve rahatsız edici videoları engelleyecek ve bazılarına da yaş sınırı koyacak. Facebook'a üye olmak için zaten 13 yaş sınırı gerekiyor. Sosyal ağ kullanıcılarının yaşlarını girdikleri doğum tarihlerine göre hesaplayarak böyle bir önlem almayı düşünüyor. Bu algoritmayı koz olarak kullanacak olan Facebook, 13 – 18 yaş arası üyelerin bu tür videoları görmesin kesinlikle engellemeyi düşünüyor.

Facebook için böyle bir uygulamayı koymak oldukça zorlu bir yolun başıymış gibi görünse de pek çok kullanıcı çocuklarının bu tür içeriklerden uzak kalmasını destekliyor.

Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Facebook Yorumlarınıza Çıkartmalar Ekleyin!

Facebook Dürtmesi Evliliğe Götürdü

Facebook Gizlilik Ayarlarını Değiştirdi

YORUMLAR