Facebook Bing Arama Hizmetini Kaldırdı

Facebook Bing Arama Hizmetini Kaldırdı

Son zamanlarda kendi içindeki arama sonuçlarına odaklanan Facebook, Microsoft’un arama motoru hizmeti Bing ile olan ilişkisine son verdi. Artık sosyal ağ üzerinden yaptığımız aramalarda web sonuçlarına ulaşamayacağız.

 Konuyla ilgili Facebook sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, ‘İnsanların yaptığı aramalarda daha iyi detaylara ulaşabilmesine odaklandığımız için bundan böyle web arama sonuçlarını göstermeyeceğiz.’ ifadeleri yer aldı. Ayrılığın ardından Facebook’un küçük ama değerli bir hissesine sahip olan Microsoft bu durumu doğrularken, diğer alanlarda ortak çalışmaya devam edeceklerini de vurguladı.

Bilindiği üzere 2 yıl önce Graph Search’ü duyuran Facebook, kullanıcılarına daha detaylı bir arama imkanı vereceğini açıklamıştı. Graph Search sayesinde arkadaşlarımızı müzik zevklerine veya sevdiği filmlere göre arayabiliyor, ortak zevklerimizin olduğu insanları daha kolay araştırabiliyor ve Microsoft’un arama motoru Bing üzerinden web sonuçlarına ulaşabiliyorduk.

Daha önce ünlü araştırma şirketi comScore tarafından açıklanan verilerde Google tarafından da darbe yiyen Bing, bakalım pazar payından ne kadar etkilenecek?

LinkedIn Yeni Anasayfa Tasarımını Duyurdu

YORUMLAR