Facebook Büyük Umutlarla Açtığı Paper Uygulamasının Fişini Çekti

Facebook Büyük Umutlarla Açtığı Paper Uygulamasının Fişini Çekti

Facebook, 2014 yılının başlarında büyük umutlarla hizmete soktuğu haber ve makale okuma hizmeti Facebook Paper'ı devre dışı bırakma kararı aldı.

Facebook Paper uygulamasının daha önce  adını bile duymamış olabilirsiniz ancak, bu servis yaklaşık 3 sene önce Ocak 2014'de Facebook tarafından kullanıma sunuldu. İlk etapta kullanıcıların haber akışlarını takip edebilmesinin amaçlandığı uygulama, zaman içerisinde çeşitli güncellemeler alarak hoş bir arayüze ve gelişmiş tasarıma sahip olmuştu. Spor, gündem ve ekonomi gibi farklı kategorilerden haberleri kullanıcılara sunan Paper, sadece iOS kullanıcılarına hizmet ediyordu.

Facebook Creative Labs tarafından hayata sokulan uygulama, Aralık 2015'de kapsamlı bir güncelleme almış ve daha işlevsel hale gelmişti. Facebook tarafından yapılan açıklamada söz konusu uygulama gerekli ilgiyi görmediği gerekçesiyle 29 Temmuz'da kapatılacak ve bundan sonra hizmet veremeyecek. 1.6 milyar kullanıcısı bulunan Facebook'un yanında Facebook Paper'ın ilk 1.500'e girememesi de bu karar üzerinde etkili. Öte yandan şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Facebook Paper'de yer alan bazı özelliklerin Facebook uygulamasında karşımıza çıkabileceğinin sinyalleri de verildi.

Facebook Chrome Kullanıcılarını Sevindirecek Bir Eklenti Yayınladı

Facebook Messenger Windows 10 Mobile İçin Güncellendi


YORUMLAR