Facebook Çalışanlarını Android Kullanmaya Zorluyor

Facebook Çalışanlarını Android Kullanmaya Zorluyor

Facebook’un bir süredir çalışanlarını iPhone cihazları terk ederek Android akıllı telefonlara geçmeleri için uyardığı ve bu yönde emirlere varan yöntemler kullandığı söylenenler arasında yer alıyor. Şirketin Mountain View, Calif’de bulunan merkez ofisinde bu değişimi sağlamak için hazırlanmış olan posterlerin varlığı da popüler teknoloji sitesi TechCrunch tarafından ortaya konuldu.

Facebook bir zamanlar çalışanlarına iPhone dağıtarak Facebook iOS uygulamasını kendi çalışanlarının da kullanmasını ve değerlendirmesini sağlamaya çalışmıştı. Ancak akıllı telefon dünyasındaki Android’in faydasına esen rüzgarlar şirketin bu politikasını değiştirmeye Facebook’u mecbur bıraktı. Son zamanlarda yavaş, yetersiz ve verimsiz olarak görülen Facebook Android uygulamasının çok daha kaliteli hale getirilmesi için şirket çalışanlarının da bu uygulamayı kullanması ve geri bildirimlerini belirtmeleri gerekiyor.

Posterde cihazlarını Android ile değiştirmek isteyenlerin yardım masasına gelerek gerekli işlemleri tamamlayabilecekleri belirtiliyor. Facebook’tan bir yetkilinin yaptığı açıklamalar ise bunun tam tersi şekilde şirketin kimseyi zorlamadığı ve bir cihazı diğer bir cihazdan üstün tutmadığı yönünde oldu.

YORUMLAR