Facebook Canlı Ses Yayını Özelliğini Duyurdu

Facebook Canlı Ses Yayını Özelliğini Duyurdu

Sosyal medya devi Facebook, yeni özelliğiyle yayıncılara Facebook üzerinden kendi radyo kanallarını açma imkanı verecek. Facebook Live Audio - Facebook canlı ses yayını adıyla duyurulan yeni özellik birçok radyo kanalının canlı yayınlarını Facebook üzerine taşımasına sebep olabilir. Daha önceden Facebook canlı yayın özelliğiyle sayfalar video yayınları yapabiliyorlardı; fakat sadece sesli canlı yayın yapmak istediğinizde Facebook ihtiyaçlarınıza cevap vermiyordu. Facebook konu hakkında şu açıklamayı yapıyor:

" Bazen yayıncıların Facebook üzerinde bir hikayeyi video değil de sadece ses ile anlatmayı istediklerini biliyoruz. Hatta bazı sayfaların Facebook Live API kullanarak ya da sabit bir görsel kullanarak sadece ses ile canlı yayın yapabilmek ve kitlelerine ulaşabilmek için yaratıcı yollar bulduklarını görmüştük. Yeni Live Audio seçeneğimiz yayıncıların tercih ettiği formatın sesli canlı yayın olduğunda işleri kolaylaştıracak. ",

Facebook Live Audio özelliği internet bağlantınızın canlı video yayını yapmak için güçlü olmadığı durumlarda da işinize yarayabilecek. Facebook canlı ses yayını görme engelliler için kitap okunması, haberlerin paylaşılması, canlı röportajların yapılması gibi alanlarda da kullanılabilecek.

Facebook sesli canlı yayını şu an için sadece belli sayfalara açık. Facebook video canlı yayınlarında olduğu gibi bu özellik ilk önce belli sayfalarda test edilecek ve sonra bütün kullanıcıların hizmetine sunulacak. Bu özelliği muhtemelen 2017'de sayfalarımızda kullanabileceğiz.

Facebook Oyun Canlı Yayını Nasıl Yapılır

YORUMLAR