Facebook Canlı Yayın İçin Yeni Özellikler Geliyor

Facebook Canlı Yayın İçin Yeni Özellikler Geliyor

Facebook'a yakın zaman önce eklenen özellikle birlikte canlı yayınlar başlatmanıza olanak sağlanmıştı. Bugün ortaya çıkan yeni haberlerde, Facebook Canlı Yayın özelliğinin genişletileceği ve farklı özelliklerin ortaya çıkacağı söylendi.

Facebook tarafından bugün yapılan açıklamalar ile sadece belirli bir gruba canlı yayın başlatabileceğiniz söylendi. Başlattığı canlı yayınlara istemediği kişiler gelen ya da aldığı yorumlardan şikayet edenler, böylece sadece arkadaş çevreleri için canlı yayınlar açabilecekler. Yakın zaman sonra yapılacak güncelleme ile Canlı Yayın sekmesine eklenecek bu özelliğin, iletişim kurmanın yeni bir yöntemi olarak gösterilebileceği de söylendi. 

Daha çok dikkat çeken yenilik ise birlikte canlı yayın yapma imkanı oldu. Yine bir sonraki güncelleme ile gelecek bu özellik sayesinde, yanınızda olmayan bir arkadaşınızı canlı yayınınıza davet edebileceğiniz belirtildi. Daha önce başka uygulamalarda gördüğümüz bu özellikle birilikte, canlı yayın sırasında izleyicilerden ya da yayına katılmak isteyen arkadaşlarınızdan birini seçerek yayına alabilecek ve seçeceğiniz kişiyle birlikte neredeyse hiçbir çaba sarf etmeden yayına başlayabileceğinizin de altı çizildi. 

Yukarıdaki özelliklerin "bazı ülkelerde" devreye girdiği söylenirken, kimi yerlerde güncelleme yapılacağı ya da başka yollarla uygulamaya alınacağı da belirtildi. Bununla birlikte canlı yayına başkasını dahil etme özelliğinin ünlü kişiler için açıldığı, bugün itibarıyla iOS kullanıcılarının da bundan yararlanabileceği de duyuruldu. 

Facebook Sansür Politikaları Oldukça Karışık Görünüyor

Çok Acıktıysanız Size Facebook Yemek Ismarlasın!

Facebook Dağınık Bulunan Tüm Hizmetlerini Bir Çatı Alında Topluyor

YORUMLAR