Facebook Canlı Yayınlara Bağış Desteği Ekleyecek

Facebook Canlı Yayınlara Bağış Desteği Ekleyecek

Sosyal medya devi Facebook, canlı yayın özelliğiyle başarılı bir iş çıkarmıştı. Facebook kullanıcıları Facebook canlı yayın özelliği sayesinde anlık olarak yakaladıkları ilginç görüntüleri, karşılarına çıkan özel olayları veya yaptıkları gezileri paylaşabiliyorlardı. Facebook canlı yayınları bu nedenle genel olarak eğlence amacıyla kullanılmaktaydı. Fakat Facebook canlı yayınları artık hayır işleri ve yardım kampanyaları için de kullanılabilecek. Facebook, bu işi mümkün kılabilmek için canlı yayınlarına bağış yapabilme özelliğini eklemeye başlıyor.

Facebook canlı yayınlarına bağış yapmak için bu yayınlara özel bir bağış tuşu eklenecek. Facebook canlı yayınlarındaki bağış özelliği bu ay içinde Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanıma açılıyor. Bu özelliğin dünyanın geri kalanında sonraki aylarda kullanıma açılması bekleniyor.

Facebook'un yeni bağış yapma sistemi ünlülerin de desteğini aldığı takdirde yardım kampanyalarında bir hayli başarılı olabilir. Facebook üzerinden canlı yayın yapan kişiler dikkati kendileri üzerine, dolaylı olarak da bağış topladıkları kampanya üzerine çekerek ihtiyaç duyan birçok insana maddi yardımda bulunabilir.

Facebook Oyun Canlı Yayını Nasıl Yapılır

YORUMLAR