Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, İkinci Kez Baba Oldu

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, İkinci Kez Baba Oldu

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ikinci kez baba olmanın heyecanını yaşıyor. Zuckerberg, Facebook'tan yayınladığı mesajda eşi Priscilla Chan'ın, dünyaya sağlıklı bir kız çocuğu getirdiğini, bebeğe "August" ismini verdiklerini duyurdu.

Zuckerberg ve Chan çifti, 2015 yılında doğan kızları Maxima için Facebook’tan bir mektup yayınlamıştı. Çift, buna benzer şekilde yeni doğan kızları August için de sosyal medyadan bir mektup yayınlayarak heyecanlarını Facebook kullanıcılarıyla paylaştı.

Mark Zuckerberg ve Priscilla Chan’in, August’a yazdıkları mektupta, “Dünyaya hoş geldin. Annen ve ben senin büyümene tanıklık edeceğimiz için çok heyecanlıyız” ifadelerini kullandılar.

İşte çiftin yazdığı duygusal mektup:

"Kız kardeşin doğduğunda, dünya hakkında bir mektup yazdık. Daha iyi eğitim, daha az hastalık, daha güçlü toplum ve daha fazla eşitlik olan bir dünyada büyümesini istedik. Aynı şeyleri senin için de istiyoruz. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çok büyük bir sorumluluğumuz var. Yaşayacağınız bu dünya için ümitliyiz.

Ama büyümek hakkında yazmak yerine çocukluk hakkında konuşmak istiyoruz. Dünya ciddi bir yer olabilir. Bu yüzden dışarı çıkıp oynamak için zaman kazanmak önemlidir.

Büyüdüğünde meşgul olacaksın. Umarım bütün çiçekleri koklamak için gereken zamana sahip olursun. Umarım en sevdiğin dr. Seuss kitaplarını o kadar çok okur ki vipp yılanı hakkında kendi hikayelerini icat etmeye başlarsın.

Çocuk olmak sihirli bir şey. Sadece bir kere çocuk olacaksın, bu yüzden gelecek hakkında çok fazla endişe etme. Dünyanın senin için daha iyi bir yer olduğundan emin olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

August, seni çok seviyoruz ve bu maceraya seninle birlikte gitmek için çok heyecanlıyız. Mutluluk ve sevgi dolu bir hayat diliyoruz.

Annen ve baban"

Sosyal medyada ve katıldığı organizasyonlarda her fırsatta ‘aile’ kavramının önemine vurgu yapan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, eşi Priscilla Chan ile yazdıkları bu mektupla bir kez daha gönüllerde taht kurdu. 

Babalık İznine Çıkacak

İlk kızları Max’in doğumunun ardından iki ay babalık izni alan Facebook CEO’su, tekrardan iki aylık bir izne çıkacak. Zuckerberg, izninin ilk bölümünü doğumdan hemen sonra, diğer kısmını ise Aralık ayında kullanacak. Geçen hafta yayınladığı mesajda babalık iznine çıkacağını belirten Zuckerberg, çocukları dünyaya geldiğinde çalışan ebeveynlerin izne çıkmasının bebek ve aile için olumlu sonuçlar doğuracağını söylemişti.

İzni sırasında Zuckerberg’in görevini geçici olarak kim devralacak henüz net değil. Kendisine oldukça yakın bir isim olan şirket COO’su Sheryl Sandberg bu konuda güçlü bir aday.

Mark Zuckerberg Akıllı Telefonların Geleceğini Karartmaya Kararlı

Mark Zuckerberg Dünyayı Kurtaracak Planını Açıkladı

Mark Zuckerberg'in Yeni Durağı Alaska

YORUMLAR