Facebook Color Change Tuzağına Düşmeyin

Son günlerde hızla yayılan Facebook Change Color isimli sahte uygulama, kullanıcıların hesaplarını tehlikeye atıyor.

Facebook Color Change Tuzağına Düşmeyin

Son günlerde yayılan ve Facebook’un mavi şablonunu değiştirebileceğinizi iddia eden bir uygulama kullanıcıları tuzağa düşürüyor.Facebook, kurulduğu günden bu yana sayfa tasarımında mavi renk kullanıyor ve farklı renk seçenekleri sunmuyor. Ancak bu rengi değiştirmek isteyenleri hedef alan Facebook Color Changer adlı sahte yazılım, Facebook’u sarı, kırmızı ve yeşil gibi farklı temalarla kullanabileceğinizi vaadederek kullanıcıların hesaplarını tehlikeye atıyor.

Eğer siz de bu uygulamayı kullandıysanız zaten işe yaramadığını görebilirsiniz ancak bu durum uygulamanın hesabınıza erişmesini engellemiyor. Tamamen zararlı bir yazılım olan bu uygulamayı Facebook’a yüklediyseniz, Ayarlar panelinden Uygulamalar’a girin ve Facebook Color Changer uygulamasını bulup kaldırmalısınız. Ayrıca, tedbiri elden bırakmamak adına şifrenizi de değiştirmeniz faydalı olacaktır.

Facebook’un mavi temasını değiştirmeniz için bir yöntem bulunuyor. Eğer Chrome web tarayıcısı kullanıyorsanız, tarayıcıya Color My Facebook eklentisini kurabilirsiniz. Bu eklentiyle Facebook’u farklı renklerle kullanabiliyorsunuz. Ancak unutmayın ki, bu eklenti sadece Chrome tarayıcısını etkileyen bir değişiklik. Yani bu eklentinin olmadığı bir bilgisayarda Chrome kullandığınızda, Facebook’u yine mavi renkli göreceksiniz.

Windows 8.1 Ağustos Güncellemesi Yayınlandı

Galaxy Alpha'nın Özellikleri Nasıl Olacak

YORUMLAR