Facebook da Kendi Müzik İstasyonunu Açmaya Hazırlanıyor Olabilir mi?

Facebook da Kendi Müzik İstasyonunu Açmaya Hazırlanıyor Olabilir mi?

Facebook’un bir haftadır bazı müzik yapım firmalarıyla görüştüğü ortaya çıktı. Facebook bu görüşmeleri neden yaptığını açıklamadı ama dedikodular da başladı.

Facebook’un bir haftayı aşkın bir süredir ABD’nin büyük müzik yapım firmalarıyla görüşmeler yaptığı ortaya çıktı. Facebook basın sözcüleri konuyla ilgili net bir açıklama yapmazken, çevrimiçi müzik uygulamaları savaşlarına çok yakında Facebook’un da katılıyor olabileceği düşüncesi yayılıyor.

Music Ally ve Ubergizmo müzik ve teknoloji web sayfalarında yayınlanan haberlere göre, Facebook her an Apple Music ve Spotify’ın yanında yeni bir rakip olarak boy gösterebilir. İnternet üzerinde dolaşan dedikodular ise zaten 1.4 milyar kullanıcı potansiyeli olan Facebook’un bu işe çoktan girmiş olması gerektiğini savunuyor.

Reklam gelirleri hayli yüksek olan Facebook’un abonelik sistemiyle bir müzik kanalı açıyor olması, şirket gelirlerini birkaç kat daha artırabilir. Dedikodular Facebook’un YouTube gibi dinlenme ve izlenme başına telif ödeme sistemi uygulayabileceğini, bu sistemin sosyal mecralar için çok daha gelir getiren ve hızlı işleyen bir sistem olduğunu da savunuyorlar. Öte yandan aksini savunanlar da var. Facebook’un YouTube, Spotify, Google ve Apple Music gibi rakipler karşına bir müzik kanalıyla çıkabilecek olmasına pek ihtimal vermiyorlar. Bakalım zaman ne gösterecek. 

En İyi Müzik Uygulamaları

Windows 10'un Yeni Müzik Uygulaması Neredeyse Spotify'ın Kopyası

Hangi Müzik Servisi Bize Ne Olanaklar Sunuyor, İşte En Detaylı Karşılaştırma

YORUMLAR