Facebook Daha Çok Para Kazanmak İstiyor

Facebook Daha Çok Para Kazanmak İstiyor

Kullanıcıların haber kaynağında iki yeni özelliği test eden sosyal ağ Facebook, reklam takibini yeni bir yolla yapmayı planlıyor.

Elbette bu yeni özellikleri beğenenler olacağı gibi beğenmeyenler de olacak. Bu iki yeni özellik, yaklaşan etkinlikler ve son zamanlarda çıkan müzik albümleri için haber kaynağına bildirimler ekleyecek.

AllFacebook blog sayfasında açığa vurulan şekliyle; yaklaşan etkinlikler özelliği çevredeki etkinlikleri de önerecek fakat bu etkinlikler, katılmanız için davet gönderilmesine gerek duyulmayan etkinlikler olacak. Bu aynı zamanda, sosyal ağın geçen ay test etmeye başladığı,  yaklaşan konserleri takip etme özelliği. 

Yakın zamanda çıkan müzik albümleri özelliği Facebook’un geçen yıl ağı içine entegre ettiği birkaç müzik servisinden biri olan Spotify aracılığıyla duyduğunuz sanatçıların yeni albümlerini karşınıza getirecek. Albüme tıklayarak Spotify üzerinden müziği dinleyebileceksiniz.

Facebook, yeni özellik uyguladığı zamanlarda kullanıcılardan potansiyel ters tepki alabiliyor. Bu yüzden, başlangıçta bu yeni özellikleri küçük bir grup üzerinde denemek her zaman için en iyi fikir oluyor. Uygulama yayılırsa yaklaşan etkinlikler ve yeni çıkan albümler özellikleri kullanışlı olabilir. Bu özellikler ayrıca gereksiz görüldüğünde kullanıcılar tarafından devre dışı bırakılabilecek.

Facebook ayrıca reklamcılık alanında son derece meşgul olacak gibi görünüyor. Sosyal ağ, “View Tags” adıyla bilinen yeni reklam takip etme programını henüz yaygınlaştırdı. Bu program, reklamcıların kendi reklamlarının kimin tarafından görüntülendiğini görmelerini sağlayan çerezleri kullanmasını sağlıyor. Facebook bu yeni programı seçilen bir reklam grubu ile bir yıl önce “sessizce”  test etmeye başladı.

Facebook bu uygulamarı yine kullanıcıların gizliliğine ve güvenliğine müdahale etmeden yapmalı. Facebook reklam verenler için yeni uygulamalar getirdikçe daha çok para kazanacak gibi görünüyor.

YORUMLAR