Facebook Ebeveyn Portalı, Güvenli İnternet Kavramını Gelecek Nesillere Taşıyor

Facebook Ebeveyn Portalı, Güvenli İnternet Kavramını Gelecek Nesillere Taşıyor

Çevrimiçi güvenlik konusunda Facebook Ebeveyn Portalı çocuklarımıza daha güvenli internet hakkında somut bilgiler verebilmemize destek oluyor.

Facebook, kullanıcılarının sosyal medya aracını kullanırken kendilerini güvende hissetmelerini amaçlıyor. Bu yüzden de topluluk standartları geliştiriyor. Bu “standartlar” Facebook'ta ne tür paylaşımlara izin verildiğini ve hangi tür içeriklerin şikayet edilebileceğini ya da siteden kaldırılabileceğini kullanıcıların anlayabilmesine olanak tanıyor.

Facebook daha siber zorbalık ve nefret söylemlerine karşı olduğu kadar, bireylere fiziksel zarar vermeye yönelik inandırıcı tehditleri de kaldırıyor. Ayrıca hırsızlık, vandallık ve diğer finansal zarara neden olacak eylemlere yönelik tehditleri de tespit ediyor. Bunun yanı sıra dünyanın çeşitli yerlerinde çevrimiçi emniyet uzmanlarıyla bir araya gelmenize de ön ayak oluyor.

Facebook Ebeveyn Portalı sizden farklı düşünen insanların da sosyal medyada bulunabileceğine dikkat çekerek, çeşitli insanlardan oluşan bir topluluğun ihtiyaçlarını, güvenliğini ve menfaatlerini dengelemeye yardımcı olmak için bazı hassas içerikleri engelleyebileceğini de ifade ediyor.

Facebook Ebeveyn Portali, hesapların güvende tutulabilmesi için de bir danışman gibi hizmet verebiliyor. Kısaca bu portal, çocuklarımıza gerçek hayatta geçerli olan tüm kuralların internet ortamında da aynen var olduğunu anlatmak zorunda olduğumuzu salık veriyor.

Facebook Android'e HD Video Yükleme Desteği Geldi

Facebook Fotoğraf ve Videolarınızı Kendi Çerçevelerinizle Süsleyebilirsiniz

YORUMLAR