Facebook, Ebolaya Savaş Açtı!

Facebook, Ebolaya Savaş Açtı!

Sosyal medya devi Facebook yeni bir sosyal duyarlılık kampanyasına girişti. Hatırlanacağı üzere ölümcül bir virüs olan ebola kısa bir süre önce Afrika'da yeniden ortaya çıkmıştı ve ölümlerle sonuçlanan talihsiz olaylara yol açmıştı. İnsanlara yarasa veya maymun gibi memelilerin vücut sıvılarıyla bulaşan çok tehlikeli bir virüs olan ebola, virüsün bulaştığı insanlarda kanama, ishal, deri dökülmesi ve yüksek ateş gibi etkile bırakmakta. Sonuçta virüsün bulaştığı insanlar tanınamaz ve oldukça korkunç bir hale gelmekte.

Facebook insanlık açısından büyük bir tehdit oluşturan bu hastalık ile mücadele edebilmek amacıyla bir bağış kampanyası başlattı. Kampanyaya 25 milyon dolar bağışlayarak ön ayak olan Mark Zuckerberg, Facebook kullanıcılarını da bu kampanyaya davet ediyor.

Haber akışının en üstünde yer alacak bir iletiyle kullanıcılar ebola ile mücadele edebilmek için düzenlenen bağış kampanyasına davet ediliyor. Kampanya sırasında toplanacak bağışlar Batı Afrika'da yer alan sağlık kurumlarına dağıtılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Küresel Ebola Tehdidiyle Birlikte Plague Inc. Oynayanların Sayısı Arttı

YORUMLAR