Facebook Büyük Rakibini Geride Bıraktı En Güçlü Dördüncü Şirket Oldu

Facebook Büyük Rakibini Geride Bıraktı En Güçlü Dördüncü Şirket Oldu

Facebook, Amazon'u geride bırakarak, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük şirketleri arasında 4'üncü sıraya yükselmeyi başardı.

Ajansların bu sabah derlediği bültenlere göre; Facebook'un hisse başına değeri yükseldi. Dün derlenen borsa analiz raporları, borsanın 170,44 dolardan kapatmasının ardından Facebook'un yüzde 0,7 artışla 171,58 dolara yükseldiğini ilan etti. Böylece, şirketin piyasa değeri de 497 milyar dolara kadar ulaşmış oldu.

Facebook'u borsa kotalarında bir sıra yukarıya taşıyan bir diğer gelişme de şöyle rapor edildi, dün bu yılın ikinci çeyreğindeki net karında düşüş olduğunu açıklayan Amazon'un hisseleri de dün 1,046.00 dolardan kapanarak, 1.008,80 dolara geriledi ve yüzde 3,5 düşüş kaydetti. Bu gelişmeyle birlikte, Amazon'un piyasa değeri de 482 milyar dolar olarak anons edildi.

Tüm bu paralel gelişmelerden sonra, Amazon'u geride bırakan sosyal medya portali Facebook, dünyanın en değerli 4'üncü şirketi konumuna ulaşmış oldu.

Bu gelişmenin ardından, borsalar piyasasınınteknoloji kulvarında büyük şirketlerin sıralamasında önemli bir değişiklik yaşanmış oldu.

Facebook, 2017 Gelir Raporuyla Dudak Uçuklattı

Facebook'un Son Çeyrekteki Cirosu 9,2 Milyar Dolar

YORUMLAR