Facebook Fotoğraflar Bölümü Yeniden Tasarlandı

Facebook Fotoğraflar Bölümü Yeniden Tasarlandı

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Facebook'un Android ve iOS uygulamalarındaki fotoğrafların tasarımı değiştirildi. Facebook'un bu değişiklik ile amacı ise fotoğraflar üzerindeki beğeni sayısını arttırmak.

Güzel bir değişik yapan Facebook'un mobil uygulamaları üzerinde fotoğraflara bakarken, kullanıcı profilinin popüler fotoğraflarını artık daha büyük görüntüleyeceksiniz. Kolaj halindeki görünüm içerisindeki popüler fotoğraflar büyük görüntülenerek bu fotoğrafların beğeni sayıları daha da arttırılabilecek.

Popüler olan fotoğraflarınız tamamen Facebook algoritması ile belirlenerek, büyütülecek olan resimlere siz müdahale edemeyeceksiniz. Fakat bu görünümün ayarlanması da ilerleyen süreçte karşılaşabileceğimiz özellikler arasında yer alıyor benim görüşüme göre.

Yeni özelliğin kötü yanlarından bir tanesi ise sizi utandıran yada komik düştüğünüz fotoğraflarınız eğer çok beğeni almışsa, bu fotoğrafların da büyük görünecek olması. Malesefbu duruma elle müdahale edemeyeceksiniz. Aşağıda kendi profilimden aldığım ekran görüntüsüne bakarak yeni özellik ile fotoğrafların nasıl büyük görüntülendiğnii görebilirsiniz.

Yeni özellik şu an için sadece ''Fotoğraflar'' ve ''Yüklenenler'' menülerinde bulunan fotoğraflar için geçerli durumda. Kendi albümlerinize girdiğinizde yeni tasarımın aktif olmadığını göreceksiniz. Bu sayede kıyaslama yaparak yeni fotoğrafların görünümü hakkında daha net bir fikire sahip olabilirsiniz. Bence yeni fotoğrafların görünümü çok daha etkileyici ve ilgi çekici. Fotoğraflar arasında gezmek daha keyifli bir hal almış diyebilirim. Siz de yeni tasarım hakkında düşündüklerinizi bizlerle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Android için En İyi Facebook Uygulamaları

YORUMLAR