Facebook Gazeteciler İçin Yeni Haber Kaynağı Servisi Signal Eklentisini Duyurdu

Facebook Gazeteciler İçin Yeni Haber Kaynağı Servisi Signal Eklentisini Duyurdu

Facebook haber kaynağı çoğumuzun gazete takip etme alışkanlığını neredeyse tamamen değiştirdi. Facebook Signal eklentisi de gazeteciliği kökünden değiştirmeye hazırlanıyor.

Facebook Signal eklentisi ise bize gazeteleri tamamen unutturabilir Facebook Haber Kaynağı yeni Signal eklentisiyle özellikle gazetecileri kendine daha bağlayarak Haber Kaynağını daha hızlı ve daha çok kaynağa ulaşabilen bir altyapıya oturtmayı amaçlıyor.

Facebook Signal eklentisi standart kullanıcılardan ziyade daha çok gazetecileri ilgilendiriyor. Bu eklentiyle haberciler ve köşe yazarları gündemi kategorize edebiliyor ve kendi konularında daha fazla kaynaktan, daha güncel haberler takip edebiliyorlar. Facebook Signal Instagram ve Facebook Haber kaynağını bir platformda birleştirebiliyor. Bunun yanı sıra Facebook’ta Haber Kaynağı'nda yayınlanan bir haberi o kaynağa giderek değil doğrudan Facebook sayfaları üzerinden daha hızlı bir şkilde takip edebiliyorlar. Haber Kaynağındaki şu anki uygulama haber linklerinin doğrudan orijinal kaynağına gitmesini destekliyor. Oysa Facebook Signal kaynağa gitmeden haberleri takip etmeyi, fotoğraf ve videoları izlemeyi mümkün kılabiliyor. Facebook Signal ile coğrafik merkezlerden gelen yerel haberlere de hızla ulaşılabiliyor.

Facebook Signal uygulaması şimdilik test aşamasında. Ancak denemek isterseniz başvuru yöntemiyle üye kabul ediyor. Üye olabilmeniz için mutlaka bir medya kuruluşunda çalıştığınızı kanıtlamanız gerekiyor. Facebook Signal şimdilik bir tek İngilizce desteği veriyor.

Facebook Üzerinde En Çok Takip Edilen Sosyal Medya Muhabiri Nasıl Olunur?

Facebook Ziyaret Etmemiz Gereken Tek Site Olma Yolunda İlerliyor

YORUMLAR