Facebook Gelişmekte Olan Ülkelerde Daha Çok Video Reklam Gösterecek

Facebook Gelişmekte Olan Ülkelerde Daha Çok Video Reklam Gösterecek

Sürekli olarak büyümeye devam eden ve bu büyümeyi koruyarak topluluğa daha da fazla kişi dahil etmek isteyen Facebook, uluslararas pazardan elde ettiği geliri daha da arttırmaya yönelik yeni bir hamle yaptı.

Bildiğiniz üzere Facebook üzerinde reklam içerikli paylaşımlar yapılıyor. Bu paylaşımları kullanıcı alışkanlıklarınıza göre Facebook üzerinde görüyorsunuz fakat daha da önemlisi Facebook bu reklamları bile ülkelere ve sahip oldukları bağlantı kalitelerine göre sınıflandırarak en çok işe yarayacak olan reklamları görmemizi sağlıyor.

Bunu düşünerek gelişmekte olan ülkelerde daha fazla video reklamı östermeye karar veren Facebook, 2G internet kullanımının yaygın olduğu ülkelerde Facebook video reklamlarını daha çok gösterecek fakat bu ülkelerde videolar aslında tam olarak video değil, aksine bir GIF gibi kısa süreli gösterimlerden oluşuyor. Böylelikle kullanıcılar internet bağlantıları ile doğru orantılı reklamları daha rahat görüntüleyerek hem rahatsız olmayacaklar hem de Facebook reklamlarına daha fazla ilgi gösterebilecekler.

Facebook'un merkezlerinden bir tanesinde yapılan etkinlik ile açıklanan bu bilgiden sonra gelişmekte olan ülkelerde yaşayan Facebook kullanıcılarının daha fazla video reklamları göreceğini biliyoruz. Nerede yaşarsanız yaşayın nasıl bir bağlantıya sahip olursanız olun Facebook size özel düzenlemeler ile Facebook'u kullanmanızı sağlamak için elinden geleni yapıyor. Elbette bunları yaparken kullanıcıları düşündüğü kadar kendi cebine giren parayı da düşünüyor.

Siz Facebook'un reklam politikası hakkında neler düşünüyorsunuz?

YORUMLAR