Facebook Genç Kullanıcılarını Kaybetme Tehlikesi Yaşıyor!

Facebook Genç Kullanıcılarını Kaybetme Tehlikesi Yaşıyor!

Facebook, son haftalarda ABD gençliğinin ilgi odağı olmaktan uzaklaşmış gibi görünüyor.

Pazartesi günü yayınlanan "eMarketer" dergisinin yeni raporuna göre, 12 ila 17 yaşındaki çocukların Facebook kullanımı, bu yıl gerilemeye başlamış. İlk defa Facebook'ta söz konusu yaş grubuna ait istatistiklerde, bir düşüş yaşandığının altı çiziliyor.

Raporda, 25 yaşın altındaki Facebook kullanıcılarının, artık sosyal platforma eskisi kadar rağbet etmediği iddia edelirken, bu yaş grubunun Instagram ve Snapchat'e daha fazla yöneldikleri ifade ediliyor.

İstatistik, Facebook'da adı geçen yaş grubunun daha az zaman harcadığını ifade ederken, eMarketer araştırmasına göre, Facebook'un sahip olduğu nüfus içinde yaşlanan ve bundan dolayı Facebook'tan tamamen ayrılan bir kullanıcı nüfusu da mevcut, ancak genç kullanıcılar yine Facebook'a ait olan Instagram ile oldukça ilgili görünüyorlar.

Genç kullanıcı kitlesi, yaşlı kullanıcıların aksine, sosyal medyadan ayrılmıyor ancak platform değiştirmekte de bir sakınca görmüyorlar.

EMarketer istatistik analisti Oscar Orozco'ya göre, Instagram olmasaydı Facebook çatısı altında barınan 25 yaşın altındaki bu grup da sosyal medyadan hızla soğuyabilirdi.

Bu 9 Facebook Kullanıcı Tipinden Hangisi Sensin?

Instagram Kullanıcı Rekoru Kırdı

Snapchat Günlük Aktif Kullanıcı Sayısıyla Twitter'ı Geride Bıraktı

YORUMLAR