Facebook Gönderilere Videolu Yanıt Verme Özelliğini Devreye Sokuyor

Facebook Gönderilere Videolu Yanıt Verme Özelliğini Devreye Sokuyor

Dev sosyal medya şirketi Facebook, gönderilerin altına video ile yorum bırakabilme özelliğini bir sonraki güncelleme ile kullanıcıların hizmetine sunabilir.

Facebook, bir sonraki güncellemesi ile gönderilerin altına anlık videolar eklemeyi mümkün kılan bir özelliği devreye sokacak. Şu sıralar bazı ülkelerdeki ki kullanıcılara açık olan özellik, henüz test aşamasında. Facebook yetkilileri tarafından da doğrulanan yeni özellik, akıllara ilk olarak Scorp'u getiriyor. Bildiğiniz gibi Scorp'ta postlara anlık çekilen videolar ile cevap veriliyor. Yeni özelliği ile Scorp'a özendiği düşünülen Facebook'un video yorum özelliğini yayına alıp almayacağı ise henüz net değil.

Yeni özellik Facebook'un sadece web sürümünde değil iOS ve Android uygulamalarında da kullanıma açılacak. Özellik ile ilgili yayılan fotoğraflara bakıldığında ise yorum ekleme ekranında yer alan kamera ikonunun video kayıt işlemi için kullanılacağını anlıyoruz. Facebook'un özellik hakkında yaptığı açıklamalara göre, yapılan videolu yorumlar otomatik olarak oynatılmayacak ve normal bir yorum gibi gözükecekler. 

Facebook'un video yorum özelliğini devreye alıp almayacağı henüz bilinmiyor ancak bu özelliğin Scorp'a kafa tutabileceği de söylenebilir. Kullanıcıların bu özelliğe tepkileri ise merak konusu.

Hacker Pazarı Fiyatları Açığa Çıktı, Bakın Facebook Hacklemek Kaç TL?

WhatsApp Video Görüşmelerine Göz Kırptı, Beta Test Başladı


YORUMLAR