Facebook, Google ve Microsoft Yapay Zeka Ortaklığına Gidiyorlar

Facebook, Google ve Microsoft Yapay Zeka Ortaklığına Gidiyorlar

Facebook, Google ve Microsoft gibi devler, Elon Musk bundan bir süre önce “Yapay zeka insanlık için yakın gelecekte tehlike oluşturabilir” dediğinde bundan alınmış olmalılar. Bundan dolayı yapay zeka teknolojisinin onurunu kurtarmak için kolları sıvayacaklar.

Facebook, Google ve Microsoft genel olarak yaratıcı ve sağduyu sahibi teknoloji dehalarının çok sıcak bakmadıkları Yapay Zeka platformunda birleşerek teknoloji bir adım ileri taşıyacaklar. Elon Musk 2014 yılında bir SpaceX konferansında yapay zekanın insanlık için büyük bir tehdit oluşturabilme potansiyelinden bahsetmişti.

Facebook, Google ve Microsoft hatta yakında aralarına Amazon ve IBM’de katılacak gibi görünüyor, bu noktada yapay zekanın kirletilen adını temize çıkarmak için bir araya geliyorlarmış görünüyor. Bu dev şirketlerin yapay zeka platformunda yaptıkları koalisyon hem teknolojik, hem de etik değerler açısından teknolojiyi ileri taşımak olarak özetleniyor. Ortak çalışmalarını insanlığa azami fayda sağlayabilecek bir yapay platformu yaratmak olan dev şirketler, buradan bakınca nedense Terminatör filmlerindeki SkyNet’i oluşturuyormuş gibi duruyorlar.

Microsoft Yapay Zeka Ordusu Kuruyor

Yapay Zeka İnsanlığın Sonunu Getirebilir

Yapay Zeka Ne Değildir?

YORUMLAR