Facebook Gruplarında 250 Kişiyle Sohbet Edilebilecek

Facebook Gruplarında 250 Kişiyle Sohbet Edilebilecek

Sayısı milyonları aşan Facebook Grupları, bugün itibarıyla birkaç önemli özellik kazandı. Sosyal medya devi, grup sohbetine katılabilen en fazla kişi sayısını 250’ye çıkardı.

Facebook, yeni güncellemeyle birlikte en fazla kullanılan hizmetlerinden birisi olan Grupların verimliliğini daha da artırmayı hedefliyor. 

Kullanıcılar, Gruplar içindeki Messenger üzerinden üyelerle gerçek zamanlı olarak sohbet edebiliyor. Mart ayında Gruplar için sunduğu yeni özellikleri geliştiren Facebook, bugünden itibaren sohbetlere 250 kişinin katılabileceğini açıkladı. 

facebook grupları

Şirketin yenilikleri bununla da sınırlı değil. Gruplar 50'ye kadar üye ile sesli veya görüntülü arama da başlatabilecekler. Şüphesiz geliştirilen iletişim şekli, artışma forumlarını daha gerçek zamanlı ve ilgi çekici hale getirecektir.

Öte yandan sohbet oturumundaki her bir mesaj için bildirim almayacağınızı söyleyelim. Bir sohbet odasına davet edildikten sonra bildirim almaya başlayacaksınız. Bununla birlikte yalnızca sizden bahsedilen mesajlar hakkında da bildirim almak gibi bir seçeneğiniz de olacak.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook, geçtiğimiz haziran ayında 2 milyar aylık aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Facebook Grupları’nda ise yaklaşık 1,4 milyar insan bulunuyor.