Facebook Günlük 1 Milyar Kullanıcı Barajını İlk Defa Aştı

Facebook Günlük 1 Milyar Kullanıcı Barajını İlk Defa Aştı

1.5 milyar aktif kullanıcı sayısına yaklaşan Facebook, bu haftanın başında Pazartesi günü yeni bir rekor kırarak günlük olarak 1 milyar kişi tarafından ziyaret edildi. Sosyal medya devi platformunda sahibi Mark Zuckerberg'in kendi profilinden yaptığı açıklamada duyurduğu haber ile Facebook önemli bir kilometre taşını da geçmiş oldu.

Zuckerberg yaptığı açıklamada, pazartesi günü Dünya üzerindekideki her 7 kişiden 1'inin Facebook'a girerek arkadaş ve aileleleri ile bağlandığını ve bunun anlamının kendisi için çok büyük olduğunu vurguladı. Tüm Dünya'nın birbirine bağlanmasının başlangıcı olarak kabul eden Zuckergberg, ilerleyen süreçte çok daha fazla kişinin Facebook ile birbirine bağlanacağını da dile getirdi.

Zuckerberg, Facebook hakkında daha önce bu tür bir paylaşımda hiç bulunmamıştı. Bu nedenle 1 milyar günlük aktif kullanıcının hem Facebook hem de Zuckerberg için ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Pazartesi gününü diğer günlerden farklı kılan genç adam, yıllar önce kurduğu sosyal medya platformunun bugünlerini görmekten elbette mutludur çünkü şu an sosyal medya platformları arasındkai en büyük platformun sahibi.

Eğer Pazartesi günü Facebook'a giriş yapan kullanıcılardan biriyseniz, siz de Facebook'un bu barajı aşmasında katkısı olan özel kişilerden bir tanesisiniz. Uzun yıllardır büyümesini sürdüren Facebook'un doygunluk oranına gelip gelmeyeceğini görebilecek miyiz bilmiyorum, fakat uzun yıllar boyunca en büyük sosyal medya platformu olarak kalacağından eminim.

Sizler de Facebook'un 1 milyar günlük kullanıcı sayısını aşması hakkındaki fikirlerinizi bizlerle alttaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz

YORUMLAR