Facebook Güvenliğini Arttıracak Private Core'u Satın Aldı

Facebook Güvenliğini Arttıracak Private Core'u Satın Aldı

Dünyanın şüphesiz en çok ziyaret edilen sosyal ağ sitesi Facebook hem kullanıcıları hem de kendi kurumsal otoritesi için yeni bir satın alma gerçekleştirdi.

Private Core zararlı yazılımları tespit eden ve engellemeye çalışan bir güvenlik şirketi. Şirket teknolojiye karşı daha virüssüz bir ortam oluşturmaya çalışıyor. Başarılı çalışmaları olan Private Core'u Facebook gözünden kaçırmadı. Milyonlarca lira yatırım alan güvenlik şirketi, uzaktan erişim imkanı olan sunucular için başkalarının erişmesini engelliyor. Ünlü sosyal ağ sitesinin bu güvenlik şirketini satın aldığını PrivateCore bizzat kendisi duyurdu.

Facebook Private Core adlı güvenlik şirketiyle aynı masaya oturacak ve sitesinin sunucu ve diğer yönleri için Private Core güvenlik ürünlerini Facebook'a uygulayacak. Bu sayede Facebook zararlı yazılımlara ve yersiz virüslere karşı daha bağışıklı olacak. Şirketin ne kadar satıldığı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Facebook büyüdükçe sorumluluğunun arttığının farkında. Şirket en ufak bir hatada kurumsal kariyerinin zedelenmemesi için büyük oynamak zorunda.

Sizce Facebook'a bu güvenlik şirketi gerçekten yararlı olacak mı?

Güvenli olmak için büyük çabalar veren Facebook'un mobil uygulamalarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Sony PlayStation 3 ve 4 İçin Yeni Bir Canlı Yayın Uygulaması Geliştiriyor Olabilir

Twitter Bing Çeviri Hizmetini Geri Çekti

YORUMLAR